VÝVOJ Martin, a. s.

VÝVOJ Martin, a.s.

Spoločnosť VÝVOJ Martin, a.s. je súčasťou MSM Group od roku 2016 a v roku 1998 sa skonštituovala na základoch ZTS VVÚ Martin. Svoju históriu začala už v roku 1954, kedy bolo vytvorené vývojové stredisko spolu so zavedením licenčnej, tankovej výroby v Turčianskych strojárňach Martin. Spoločnosť sa už od začiatku svojej existencie orientovala na vývoj a výrobu aplikácií pre autožeriavy AV15, tanky T-72 (mostný tank MT-72 a vyslobodzovací tank VT-72), kde časom postupne riešila vývoj v oblasti špeciálnej techniky aj nové vozidlá BVP, OT a TATRAPAN. V roku 2005 prešla spoločnosť kompletne na 3D CAD grafické stanice, vypracovala systém riadenia spoločnosti a certifikácií podľa medzinárodných platných riadiacich noriem EN ISO 9001, EN ISO 14001, OH SAS 18001 a AQAP 2010. Pri výrobnom programe strojov na údržbu ciest a ďalej, na vývoj a výrobu priemyselných polohovadiel, komunikačných, pancierovaných kontajnerov a obrannej techniky, v podobe aplikácií vozidiel TATRAPAN a RG32 a nové 8-kolesové, vozidlové platformy.
Pred zlúčením spoločností VÝVOJ Martin, a.s. a MSM Banská Bystrica, a.s. dňa 01.12.2021, dodala MSM Banská Bystrica, a.s. prvú modulárnu vežu letovej prevádzky do afrického Senegalu a momentálne pokračuje vo výrobe ďalšej veže. Vďaka výbornej kooperácii oboch prevádzok úspešne odovzdal VÝVOJ Martin, a.s. 2 kusy kontajnerov TSS, jeden kontajner TMS a 3 kusy kontajnerov C2AEE švédskemu zákazníkovi z oblasti obranného priemyslu. Na základe týchto výsledkov bola následne podpísaná zmluva na dodávku ďalších desiatok kusov vojenských kontajnerov, ktorých odovzdanie prebehlo v roku 2022. Vývoj Martin, a.s. ako priemyselný partner v programe dodávky 3D radarov pre slovenskú armádu vyrobil radarové veže a špeciálne kontajnery RPU & TRS (Radar Power Unit Technical Radar Shelter). Tieto radarové veže a kontajnery bude VÝVOJ Martin, a.s. vyrábať a dodávať aj v nasledujúcom roku 2023. Od roku 2021 Vývoj Martin, a.s. naďalej pokračuje v servise a opravách RL (rádiolokačná technika), PVO (Protivzdušná obrana) a LPS (Letecké prevádzkové služby) techniky pre Ministerstvo obrany SR.
Rok 2023 bude pre VÝVOJ Martin, a.s. veľmi významný z dôvodu vývoja a výroby nových vojenských kontajnerov pre súčasných i nových partnerov.

www.vyvoj.sk